#POBRANI

Marzena Żeligowska / Senior Account Executive

#Pobrani – nowy hasztag w socialach i akcja Fundacji DKMS z influencerami, której celem jest promocja idei dawstwa komórek macierzystych z krwi i szpiku. W przedsięwzięcie zaangażowali się m.in. Cyber Marian, Fit Lovers, Pani Swojego Czasu, Aleksandra Radomska, Reżyser Życia i Jacek Gadovsky, Julia Rozumek, Żudit.pl.
„Gdzieś na świecie jest Twoja druga połówka. To może być chłopak albo… dziewczyna. I nie ma to znaczenia. Liczy się tylko to, że jest identyczna (genetycznie), jak Ty. I tylko Ty możesz uratować jej życie.
Wystarczy się …. pobrać.”
Jak się „pobrać” zaprezentowali na swoim instastory m.in. Pamela i Mateusz z Fit Lovers. Swoich fanów przeprowadzili przez proces rejestracji w bazie Fundacji DKMS. – Akcja jest bardzo prosta, ponieważ zamawiacie bezpłatnie taki pakiet, który tutaj mamy. Bierzecie jeden patyczek i zbieracie po prostu wymaz ze swojej jamy ustnej. Z góry dziąsła, z dołu, przy języku. Po 60 sekundach zmieniamy patyczek i na drugą stronę buzi z kolejnym patyczkiem, a ten trzymamy, żeby wysechł. I potem trzeci. I po 2 minutach, jak patyczki są suche, pakujemy do dołączonej koperty. Wypełniamy formularz i odsyłamy! – instruowała Pamela, podczas gdy Mateusz demonstrował, jak pobrać wymaz. – Każdy z nas ma w sobie takie krwiotwórcze komórki macierzyste, które mogą kogoś uratować. Jak się okaże, że możemy komuś pomóc, to Fundacja daje „znaka”. My oczywiście jak zawsze gotowi i walczymy! – deklaruje Mateusz.
Wyjątkowy dokument w charakterystycznym dla siebie stylu przygotował Reżyser Życia. Przedstawił w nim historię Dawcy i wzruszającą historię Pacjenta, który żyje właśnie dzięki dawcy szpiku. Bohaterowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach. – Zadzwonił pan z DKMS i zapytał, czy jestem gotowy, żeby oddać szpik. Bez wahania się zgodziłem, od razu. Po to się zapisałem, żeby komuś pomóc – mówi w filmie Adam, Dawca. Z kolei pan Maciej, który kilka lat chorował na nowotwór krwi opowiedział historię akcji rejestracyjnej, którą zorganizowali dla niego rodzina i przyjaciele. – To, co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na skwerze ustawiło się 2500 osób. Jeden z Dawców mówił „Ja nie znam tego pana, ale słyszałem, że jest dobrym człowiekiem”. Ja wtedy zwariowałem – opowiada ze wzruszeniem pan Maciej.
Swoich fanów do rejestracji jako Dawcy szpiku i komórek macierzystych zachęcali także Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu, Jacek Gadovsky, Ola Radomska z Mam Wątpliwości, Poliplot, vNARF, N3jxiom, Żudit, Julia Rozumek oraz Monika i Marcin z Początek Wieczności. W ciągu 3 pierwszych dni akcji pakiety rejestracyjne na stronie Fundacji DKMS zamówiło ponad 2600 osób, a do „pobranych” dołączają ciągle kolejne osoby gotowe podarować komuś szansę na życie.

Udostępnij:

Tagi

#akcja #białaczka #content #dawca #dkms #edukacja #fundacja #genetyka #influencer #media #medycyna #pobrani #pr #relacje #social #społeczeństwo #społeczna #szpik #zdrowie