ROZPOCZYNAMY PRACĘ DLA GRUPY LUX MED

Sylwia Samborska / Account Group Manager

Na przystanku autobusowym widzisz leżącego pod ławką starszego mężczyznę. Co robisz? Przesuwasz po nim wzrokiem, zakładasz, że na pewno jest pijany i biegniesz dalej, czy zatrzymujesz się, by sprawdzić, co się stało? Tego rodzaju pytania stawiają przed młodzieżą instruktorzy Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED, którzy realizują w szkołach ponadgimnazjalnych zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

A wszystko to w ramach akcji „Umiem Pomóc” – projektu, od którego rozpoczęliśmy współpracę z Grupą LUX MED. Celem kampanii jest przełamanie strachu młodych osób przed podjęciem działania w sytuacji bycia świadkiem zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia. Od początku trwania akcji z bezpłatnych warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy skorzystało 3600 uczniów z Warszawy, Piaseczna, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania oraz Torunia. Podczas tegorocznej, siódmej już edycji kampanii, wykwalifikowani ratownicy Grupy LUX MED odwiedzą Rzeszów, by podzielić się swoją wiedzą z kolejnym tysiącem licealistów.

 

Udostępnij:

Tagi

#content #csr #edukacja #lux med #media #medycyna #pokaz #pomoc #pr #ratownictwo #relacje #samorząd #służba #społeczna #szkolenie #szkoła #warsztat #władze #zdrowie